Suomen lautapeliseura ry

lautapelit

Palasin tauon jälkeen Suomen Diplomacy Seuran hallitukseen, kun kehityksen suunta alkoi näyttää lupaavalta. Seuran nimeksi muutettiin Suomen lautapeliseura ja kohteeksi Suomen lautapeliharrastuksen kehittäminen.

Nyt ollaan päästy siihen vaiheeseen, että mainostaminen voi alkaa. Seuran nettisivut on avattu ja jäsenten rekrytoiminen voi alkaa. Tämän vuoden tavoitteena on vaatimattomasti sata jäsentä. Liittyminen kannattaa, luonnollisesti, sillä jäsenmaksu on vaivaiset viisi euroa.

Hyvän mielen lisäksi maksunsa vastineeksi saa konkreettisiä etujakin: jäsenmaksunsa tienaa alennuksina osallistumalla yhteen seuran tapahtumaan tai ostamalla pelin-pari yhteistyöliikkeistä. Paikalliset pelikerhot taas pääsevät hyödyntämään seuran pelikirjastoa.

Kannattaa tutustua ja liittyä, jos haluaa tukea suomalaisen lautapeliharrastuksen kehitystä.

Julkaistu
Kategoria(t): Pelit

Kirjoita kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.